NK Omladinac na kraju prvenstva završio na 8. poziciji Kantonalne lige USK za seniore

NK Omladinac na kraju prvenstva završio na 8. poziciji Kantonalne lige USK za seniore

Završena je još jedna sezona u Kantonalnoj ligi USK za seniore, ovaj put za takmičarsku 2018./2019. godinu

Naš klub iza sebe ima sezonu koju želi što prije zaboraviti. Nakon mnogo problema oko igračkog kadra zbog odlaska standardnih igrača u inostranstvo, zbog netreniranja, zbog povreda, zbog suspenzija i zbog nekih drugih okolnosti, NK Omladinac prvenstvo je završio na lošem i za nas nezadovoljavajućem i razočaravajućem 8. mjestu.

Moglo je to puno bolje, ali šta je, tu je...

Što prije analizirati proteklu sezonu, obaviti razgovor sa igračima i ozbiljno razmišljati o dovođenju igrača iz drugih mjesta i klubova da nastupaju za NK Omladinac, jer u najavi je odlazak još par važnih igrača naše ekipe. Nažalost, svake godine, svake sezone neko odlazi...

Ne smijemo tražiti izgovor tj. alibi za ovu lošu sezonu koja je iza nas, jer i ovim trenutnim igračkim kadrom kojim raspolažemo, trebali smo prvenstvo završiti među prvih 5 ekipa, ali bez redovnog treniranja NE IDE!

Slijedi pauza u prvenstvu, do mjeseca avgusta, kad bi trebao početi jesenji dio takmičarske sezone 2019./2020. godine. 

Statistika:

18 odigranih utakmica:

4 pobjeda - 4 neriješena - 10 poraza

Gol razlika: 19:34 (-15)

Osvojenih bodova: 16 boda

Pozicija na tabeli: 8